*

KLUB SZACHOWY HETMAN PŁOCK

WALCZY W EKSTRALIDZE SZACHOWEJ

KSz Hetman Płock trzecim płockim klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej

Polska Ekstraliga Szachowa składa się z dziesięciu najlepszych drużyn w kraju. Po zakończeniu rozgrywek dwie ostatnie drużyny opuszczają Ekstraligę, a w ich miejsce awansują dwie najlepsze drużyny I Ligi. KSz Hetman Płock zajął w roku 2019 w I Lidze trzecie miejsce. Niespodziewanie jednak, z powodu wycofania się z rozgrywek jednej z drużyn, otrzymał zaproszenie do Ekstraligi 2020. Drużyna Hetmana Płock była od kilku miesięcy budowana i przygotowywana do rozgrywek I Ligi i walki o awans. W ciągu kilku dni Klub podjął jednak decyzję o przyjęciu zaproszenia do Ekstraligi, mając świadomość, że na obecnym etapie celem sportowym drużyny może być walka o 7-8 miejsce gwarantujące utrzymanie się w Lidze.

Skład podstawowy drużyny KSz Hetman Płock stanowi sześciu zawodników, w tym jedna kobieta:

  1. Golubka Petro

  2. Pultinevicius Paulius

  3. Warakomski Tomasz

  4. Grabarczyk Mirosław

  5. Sabuk Piotr

  6. Bulmaga Irina

Zawodnikami rezerwowymi są:

  1. Gawroński Mirosław

  2. Strześniewska Joanna

Funkcję Kapitana drużyny pełni Mirosław Grabarczyk.

Kierownikiem drużyny jest Mirosław Milewski.

Działalność Klubu, w tym udział w Ekstralidze Szachowej, jest możliwa dzięki naszym Sponsorom;

– Sponsorem Generalnym KSz Hetman Płock jest PKN ORLEN

– Sponsorem Strategicznym Klubu jest natomiast SoftHard SA

Szczegóły rozgrywek Ekstraligi będzie można śledzić na bieżąco na stronach internetowych:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_2346/

http://hetmanplock.pl/

Trzymajcie kciuki!!!

 

1. Golubka Petro (Ukraina)

ur. w 1989 roku, Arcymistrz (GM), aktualny ranking FIDE – 2495, największy sukces sportowy to zdobycie mistrzostwa Ukrainy w roku 2018. Z drużyną KSz Hetman Płock wywalczył 3 miejsce w I Lidze (2019 )

2. Pultinevicius Paulius (Litwa)

ur. w 2001 roku , jeden z najzdolniejszych szachistów młodego pokolenia na Litwie, Arcymistrz (GM), aktualny ranking FIDE – 2519, sukcesy; 1. Jako junior zdobył kilka medali, w tym Indywidualne Mistrzostwo Litwy (2015) i reprezentował Litwę na 2 Olimpiadach szachowych, 2. W roku 2018 zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Litwy seniorów.

3. Warakomski Tomasz (Polska)

ur. w 1989 roku, Arcymistrz (GM), aktualny ranking FIDE – 2515, sukcesy sportowe; 1. Jako junior zdobył 14 medali w Mistrzostwach Polski ( indywidualnie – 11, drużynowo – 3), 2. Zdobył złoty medal w Indywidualnych Mitrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych (2007) oraz 7 medali w Drużynowych Mistrzostwach Polski (klasyczne – 3, błyskawiczne – 4), a także dwa złote medale w Akademickich Mistrzostwach Polski (2015)

4. Grabarczyk Mirosław (Polska)

ur. w 1971 roku, Arcymistrz (GM), aktualny ranking FIDE – 2368, najbardziej doświadczony w zespole i jednocześnie kapitan drużyny, sukcesy sportowe; 1. Jako junior zdobył w roku 1990 złoty medal Mistrzostw Polski U19, 2. Zdobywca 8 medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów (klasyczne – 2, szybkie – 3, błyskawiczne – 3) oraz 17 medali w Drużynowych Mistrzostwach Polski (klasyczne – 5, szybkie – 12), 3. Z drużyną KSz Hetman Płock wywalczył awans do I Ligi (2018) oraz 3 miejsce w I Lidze (2019). Najlepszy w historii płocki szachista.

5. Sabuk Piotr (Polska)

ur. w 1992 roku, Mistrz Międzynarodowy (IM), aktualny ranking FIDE – 2377, sukcesy sportowe; 1. Jako junior zdobył dwa medale Mistrzostw Polski (indywidualnie – brązowy, drużynowo – srebrny), 2. Zdobył złoty medal w Akdemickich Drużynowych Mistrzostwach Polski (2017), 3. Z drużyną KSz Hetman Płock wywalczył awans do I Ligi (2018) oraz 3 miejsce w I Lidze (2019)

6. Bulmaga Irina (Rumunia)

ur. w 1994 roku, Mistrzyni Międzynarodowa, aktualny ranking FIDE – 2434, 32 szachistka na świecie – najsilniejszy punkt zespołu! , sukcesy sportowe; 1. Jako juniorka zdobyła kilkanaście medali w Mistrzostwach Mołdawii i Rumunii w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych, reprezentantka Mołdawii, a następnie Rumunii na Mistrzostwach Europy i Świata juniorów. 2. Mistrzyni Rumunii seniorów w szachach  klasycznych, szybkich i błyskawicznych, wielokrotna reprezentantka Rumunii na Olimpiadach Szachowych oraz na Mistrzostwach Europy i Świata.