HETMAN PŁOCK PIĄTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE

HETMAN PŁOCK PIĄTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE.

Klub Szachowy Hetman Płock walczył po raz trzeci w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych – EKSTRALIGA 2022.

Drużyna Hetmana Płock zajęła w tych rozgrywkach piąte miejsce. Plany były nieco ambitniejsze, ale jest to najlepsze miejsce Klubu w historii występów w Ekstralidze szachowej. Potwierdziły się zapowiedzi, że Polska Ekstraliga była w tym roku najsilniejsza w historii, a w porównaniu do lig europejskich – jest w najlepszej piątce. W drużynie najlepszy wynik, z dorobkiem 7 punktów, osiągnął najmłodszy z zawodników  Paulius Pultinevicius z Litwy, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem z wszystkich uczestników turnieju. Na wyróżnienie zasługuje również arcymistrz z Węgier Ferenc Berkes, który zdobywając 5,5 punktów okazał się najlepszy na swojej szachownicy. Bardzo trudne zadanie miał na pierwszej szachownicy ( tu grają liderzy zespołów) hiszpański arcymistrz Jaime Santos Latasa. Spisał się znakomicie zdobywając 5 punktów zajął pierwsze miejsce na desce pierwszej. Poniżej skład drużyny;

1. Mirosław Grabarczyk, 2. Julia Antolak, 3. Jaime Santos Latasa, 4. Ferenc Berkes
  2. Constantin Lupulescu, 6. Lucas Van Foreest, 7. Paulius Pultinevicius

Tak mocny skład i zdobyte 5 miejsce w Polsce jest możliwe dzięki naszym  Sponsorom.

Sponsorem Generalnym Klubu jest od dwóch lat  PKN ORLEN SA

Sponsorem Strategicznym Klubu jest od chwili powstania SoftHard SA.

Mistrzostwo Polski po raz trzeci z rzędu zdobyła drużyna Polonii Wrocław, drugie miejsce zajęła drużyna Dwie Wieże Kraków, a brązowy medal wywalczył Hetman GKS Katowice. Ekstraligę opuszczają Biały Król Wisznia Mała i Stilon Gorzów.