KSZ HETMAN PŁOCK – BRĄZOWI MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI W SZACHACH !!!

KSZ HETMAN PŁOCK – BRĄZOWI MEDALIŚCI
MISTRZOSTW POLSKI W SZACHACH !!!
EKSTRALIGA 2023 – Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Klasycznych zakończyły się 26 września największym w historii sukcesem płockiego klubu. KSz Hetman Płock zdobył brązowy medal pokonując w ostatniej rundzie ubiegłorocznego Mistrza Polski – Polonię Wrocław. Ten mecz sprawił, że Polonia nie obroniła tytułu zajmując ostatecznie II miejsce. Mistrzem Polski został niespodziewanie klub Dwie Wieże Pęgów. Organizatorzy dodatkowo wyróżnili najlepszych zawodników na 6 szachownicach. Paulius Pultinevicius okazał się najlepszy na 5 szachownicy, Nguyen Thai Dai Van zajął drugie miejsce na najsilniejszej 1 szachownicy, trzecie miejsce na szachownicy kobiecej wywalczyła Natalia Buksa, a czwartą pozycję zajął na drugiej szachownicy Rasmus Svane. Sponsorem Generalnym Drużyny KSz Hetman Płock jest ORLEN SA, Sponsorem Strategicznym – SoftHard SA, a Partnerem Fundacja Grupy PERN. Skład drużyny: Nguyen Thai Dai Van (Czechy), Svane Rasmus (Niemcy), Berkes Ferenc (Węgry), Dardha Daniel (Belgia), Pultinevicius Paulius (Litwa), Grabarczyk Mirosław – kapitan (Polska), Szczypawka Aleksandra (Polska) oraz Mirosław Milewski – kierownik drużyny