MIROSŁAW GRABARCZYK zwycięzcą Mistrzostw Płocka 2023

MIROSŁAW GRABARCZYK                                                                                             zwycięzcą Mistrzostw Płocka 2023

Mistrzostwa Płocka w Szachach Klasycznych to od wielu lat najbardziej prestiżowa impreza szachowa w Płocku, którą organizuje KSz Hetman Płock.  W roku bieżącym |Turniej został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Tradycyjne Sponsorem Generalnym Klubu i Turnieju  jest ORLEN SA, a Sponsorem Strategicznym jest  SoftHard SA.

Mistrzem Płocka w Szachach Klasycznych 2023 został arcymistrz Mirosław Grabarczyk zdobywając 8 pkt ( kapitan drużyny Hetman Płock, która we wrześniu wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski). Srebrny medal zdobył Mirosław Gawroński z Kutna (Hetman Płock), a brązowy P Kamiński z Płocka  – uzyskując po 7 pkt.

Ponadto Mariusz Kamiński i Michał Kowalczyk wywalczyli normy do zdobycia tytułu Kandydata na Mistrza. Kilku zawodników podwyższyło swoje Kategorie Szachowe i Ranking FIDE. Nagrodzono  również kilku zawodników w kategoriach specjalnych, a wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Poniżej tabela przedstawiająca dziesięciu najlepszych  zawodników oraz zdjęcie wszystkich nagrodzonych.