SUKCESY NASZYCH ZAWODNIKÓW

SUKCESY NASZYCH ZAWODNIKÓW
Od kilku miesięcy z powodu epidemii koronawirusa odwołane są również wszystkie turnieje szachowe. Może więc warto przypomnieć sukcesy zawodników KSz Hetman Płock z końca 2019 roku i początku 2020 roku.
1. Petro Golubka wygrał prestiżowy XXX Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA 2019. Turniej był rozgrywany w bardzo silnej obsadzie w grudniu 2019 roku i styczniu 2020 roku w Krakowie, a Petro nie był zaliczany do faworytów.
Pierwsze trzy miejsca zajęli; Petro Golubka, Szymon Gumularz i Jacek Tomczak. 

2. Alexey Kislinsky wygrał z kolei Międzynarodowy Festiwal Szachowy VARSOVIA 2019. Turniej był rozegrany w grudniu 2019 roku w Warszawie, a miejsca na podium zajęli; Alexey Kislinsky, Aleksander Czerwoński i Kamil Dzida.

3. Joanna Strześniewska wywalczyła we Włoszech, w grudniu 2019 roku z żeńską drużyną reprezentacji Polski, brązowy medal w XIX Zimowych Igrzyskach Głuchych i Słabosłyszących 2019. To najbardziej prestiżowa impreza szachowa dla niesłyszących –  rozgrywana raz na cztery lata. Po raz pierwszy w historii żeńska drużyna narodowa w szachach klasycznych zdobyła brązowy medal! Złoto wywalczyła Ukraina, a srebro Rosja. Asia Strześniewska była na tym turnieju kapitanem 6-osobowej POLSKIEJ REPREZENTACJI.

4. Kamil Borkowski zdobył w lutym 2020 roku upragniony tytuł KANDYDATA NA MISTRZA! Kamil był kapitanem drużyny KSz Hetman Płock II, która brała udział w drużynowych rozgrywkach III Ligi szachów klasycznych. Jako drużyna zajęliśmy w tym turnieju  czwarte miejsce.