KSz HETMAN PŁOCK szóstą drużyną Ekstraligi Szachowej 2021

KSz HETMAN PŁOCK szóstą drużyną  w Ekstralidze Szachowej

W dniach 2-10 października 2021 roku w Legnicy odbyły się rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski –  Ekstraliga Szachowa 2021.

Tegoroczne rozgrywki były na najwyższym sportowym poziomie w historii. Drużyny były wyrównane i do ostatniej rundy byliśmy świadkami pasjonującej walki o medale jak i utrzymanie w lidze.

Tytuł Mistrza Polski obroniła drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław, która wyprzedziła WASKO Hetman GKS Katowice lepszymi punktami malymi (obie drużyny zdobyły po 14 punktów). Brązowy medal zdobyła ekipa  KSz Stilon Gorzów Wielkopolski.

Drużyna KSz Hetman Płock po raz drugi wystąpiła w Ekstralidze Szachowej. Wywalczenie szóstego miejsca jest dużym sukcesem z dwóch powodów. Po pierwsze nasz klub był rozstawiony z numerem osiem, a więc wygraliśmy rywalizację z dwoma teoretycznie lepszymi zespołami. Po drugie wynik jest lepszy od ubiegłorocznego zarówno pod względem zajętego miejsca, jak i zdobytych punktów. Jest rozwój dlatego w przyszłym roku cel sportowy będzie jeszcze ambitniejszy.

Sponsorem Generalnym KSz Hetman Płock jest PKN ORLEN.                                                                              Wspiera nas również kilku Sponsorów i Partnerów na czele ze Sponsorem Strategicznym, którym jest SoftHard SA.

Do I ligi spadły drużyny KSz Silesii Racibórz oraz LKSz GCKiP Czarna.

Drużyna KSz Hetman Płock. Stoją od lewej; Julia Antolak, Mirosław Grabarczyk (kapitan), Paulius Pultinevitius, Ferenc Berkes, Constantin Lupulescu, Petro Golubka.