KSz Hetman Płock w I Lidze

KSz Hetman Płock w I Lidze!!!

W niedzielę 9 września 2018 roku zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Szachach Klasycznych – II Liga 2018. W Mistrzostwach wzięło udział 37 Drużyn z całej Polski. Zgodnie z założeniami turniej miał wyłonić trzy Drużyny, które awansują do I Ligi. Poziom sportowy Mistrzostw był, w opinii fachowców, wyjątkowo wysoki, a Drużyny prezentowały się bardzo równo. Walka na szachownicach była niezwykle emocjonująca, a przed ostatnią rundą żadna z Drużyn nie była pewna awansu i aż siedem z nich miało realne szanse na I Ligę. Ostatecznie Drużyna KSz Hetman Płock wywalczyła drugie miejsce i srebrny medal, a przede wszystkim upragniony awans do I Ligi!!! Drużyny, które oprócz nas wywalczyły awans to; UKS 21 Podlesie – zwycięzca turnieju oraz KS Laura Chylice – zdobywca brązowego medalu.
A oto nasi zawodnicy, którzy wywalczyli awans:
1. Alexey Kislinsky (GM) – 4 pkt
2. Mirosław Grabarczyk (GM) – 4,5 pkt
3. Piotr Sabuk (IM) – 8,5 pkt
4. Nikolai Aliavdin (IM) – 5 pkt
5. Krystian Jędryczka (M) – 5 pkt
6. Anna Kantane (WIM) – 6,5 pkt
Zawodnikami rezerwowymi byli; Mirosław Gawroński (M) i Joanna Strześniewska (I), kierownikiem Drużyny – Mirosław Milewski, a kapitanem Drużyny – Mirosław Grabarczyk.

Serdeczne gratulacje i podziękowania za wspaniałą walkę i awans dla wszystkich zawodników!!!

Równie mocno dziękujemy naszemu Sponsorowi Głównemu – płockiej firmie SoftHard SA oraz wszystkim sympatykom Klubu, którzy nam kibicowali!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *