MISTRZOSTWA MAZOWSZA W SZACHACH KLASYCZNYCH 2020

MISTRZOSTWA MAZOWSZA W SZACHACH KLASYCZNYCH

Po raz pierwszy w Płocku rozegrano turniej szachowy o tytuł Mistrza Mazowsza.

Było to możliwe dzięki dofinansowaniu zadania z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Sponsorem Generalnym turnieju był PKN ORLEN, a Honorowy Patronat objął Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego         Robert Krasiewicz

W ostatnią niedzielę zakończył się trwający pięć dni prestiżowy turniej, który był oficjalnymi Mistrzostwami Mazowsza w Szachach Klasycznych. Impreza została zorganizowana przez Klub Szachowy Hetman Płock w Spółdzielczym Domu Kultury. Do naszego miasta przyjechało kilkudziesięciu szachistów z całej Polski i kilku zawodników zagranicznych.

Zwycięzcą, z dorobkiem 7,5 pkt, został Damian Lewtak (Gostmat Gostynin), zdobywając, oprócz nagrody finansowej tytuł Mistrza Mazowsza na rok 2020. Tuż za nim, z dorobkiem 6,5 pkt, uplasował się Petro Golubka (Hetman Płock/Ukraina). Trzecie miejsce na podium wywalczył Jarosław Paprocki (Wiatrak Bydgoszcz)

Rozdano również nagrody w kilku kategoriach specjalnych. Najlepszą kobietą okazała się Aleksandra Szczypawka, najlepszymi juniorami zostali; do lat 14 – Zbigniew Stefaniuk, do lat 18 – Sebastian Hoffman, z kolei najlepszym seniorem został Jan Szymański.

Pierwsza dziesiątka turnieju w tabeli poniżej.

Do organizacji turnieju w znaczący sposób przyczynili się sponsorzy: SoftHard S.A. jako Sponsor Strategiczny oraz Suez PGK Sp. z o.o. , Społem PSS Zgoda, Fundacja Orlen Dar Serca, senator Marek Martynowski, Krzysztof Grochulski i producent napojów Wisła Energy Drink